еМагазин

Tag : Коѕиас

Балкан

Коѕијас ужива на грчки остров пишувајќи книга за Договорот од Преспа

Редакција
Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во неговата викендичка на грчкиот остров Алонисос, пишува книга посветена на Договорот од Преспа. Според грчките...