еМагазин

Tag : Колемишевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Колемишевски, Наумовска и Мехмедовиќ станаа нови заменици-министри

Редакција
Кирил Колемишевски, Елизабета Наумовска и Неџад Мехмедовиќ се нови заменици-министри во Владата. Колемишевски ќе биде заменик-министер за економија, со 62 пратенички гласа „за“, 13 против...