еМагазин

Tag : контраиндикации

Македонија

Нема контраиндикации од „Спутник V“, само препорака за претпазливост кај трудници и доилки

Редакција
Во упатството на „Спутник V“ има препорака за претпазливост само кај трудници и доилки. Не е наведена никаква друга контраиндикација, рече денеска министерот за здравство,...