еМагазин

Tag : кормобидитет

Македонија ТОП СТОРИИ

23-годишната пациентка која почина од Ковид-19 била оперирана од тумор на хипофиза, а 29-годишната имала заболување на тироидната жлезда

Редакција
Министерство за здравство денеска информираше дека се починати девет лица од Ковид-19 помеѓу кои и пациентки на 23 и 29-годишна возраст. И двете пациентки, според...