еМагазин

Tag : Коста Хаџиантоновски

ЖИВОТ

Почина Коста Хаџиантоновски, творецот на „Мал битолски Монмартр“

Редакција
Утрово во Битола, во 86 година од животот почина Коста Хаџиантоновски, раководител на Детското ликовно студио „Св. Кирил и Методиј“ и творец на меѓународната ликовна...