еМагазин

Tag : Крафтверк

Забава

(Видео) Почина Флоријан Шнајдер, еден од основачите на култните „Крафтверк“

Редакција
Флориан Шнајдер, еден од основачите на култната музичка група „Крафтверк“ вчера почина на 73 години. Шнајдер со неговите тројца колеги од овој бенд поставија нови...