еМагазин

Tag : Кристијан Вигенин

Балкан

Ива Митева од Има таков народ – нов претседател на бугарското Собрание

Редакција
Бугарскиот Парламент со 137 гласа „за“ за претседател ја избра адвокатката Ива Митева од партијата Има таков народ, која беше претседател и во претходниот состав...