еМагазин

Tag : кровни

ЧИСТА ОКОЛИНА

Кровните градини можат во Скопје да ја намалат температурата за 4 Целзиусови степени. Тие се иднината на урбаното живеење!

Редакција
Во бетонската џунгла на раздвижените градови, може да се создаде зелена револуција, буквално со малку креативност. Кровните градини на покривите на зградите може да направат...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Кровни градини, идеално еко решение за секоја куќа!

Редакција
Домот е свето прибежиште на секое семејство. Место каде го поминуваме најголемиот дел од нашето време, каде наоѓаме мир и топлина, каде се опуштаме. Во...