еМагазин

Tag : крварење

Свет

Ретки случаи на крварење по употребата на вакцини на „АстраЗенека“ и на „Џонсон и Џонсон“, испитува Европската агенција за лекови

Редакција
Европската агенција за лекови (ЕМА) соопшти дека започнала со разгледување на извештаи за ретки состојби на крварење кај луѓето кои примиле вакцина на „АстраЗенека“ против...