еМагазин

Tag : Ксамил

Балкан

(ВИДЕО) Вооружени и маскирани лица запалиле грчко знаме во Ксамил

Редакција
Во албанското приморско гратче Ксамил синоќа е запалено грчкото знаме, јави дописничката на МИА. Во видеозаписот објавен на социјалните мрежи, а го преземаат и медиумите...