еМагазин

Tag : палење

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Објавена снимка од безбедносна камера која покажува како Алабаковски го запали бугарскиот клуб во Битола

Редакција
4NEWS.mk ексклузивно објави снимка од безбедносната камера која го регистрираше палењето на бугарскиот културен клуб во Битола. На снимката се гледа како пејачот Ламбе Алабаковски...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Јаулески го запали „францускиот предлог“ на собраниската говорница

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески го запали „францускиот предлог“ на собраниска говорница. „После ова ако го изгласате ќе бидете запишани како гробарите на Македонија. Со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Палењето на клубот во Битола нема да ги наруши односите меѓу двете земји, рече Генчовска

Редакција
Палењето на клубот во Битола нема да ги наруши односите меѓу двете земји, рече министерката за надворешни работи Теодора Генчовска при посетата на културниот центар...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јотова: Палењето на Центарот за култура во Битола е уште една провокација и дел од антибугарската кампања

Редакција
Палењето на Центарот за култура „Иван Михаjлов“ во Битола е уште една провокација и дел од масовната антибугарска кампања што започна веднаш по отворањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Ова кривично дело не случајно е извршено на денешен ден“, се вели во осудата на МНР за палењето на влезот на здружението „Иван Михајлов“ во Битола

Редакција
Министерството за надворешни работи најостро го осудува актот на намерно палење на влезот на здружението „Иван Михајлов“ во Битола. –Ваквиот вандалски напад е уште еден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вевчанците кои на Вевчанскиот карневал го запалија бугарското знаме, треба да платат 17.000 евра казна

Редакција
Основното јавно обвинителство Струга, по спроведена претходна постапка, поднесе Предлог за издавање казнен налог за три лица за кривично дело – Повреда на угледот на...
Балкан

(ВИДЕО) Вооружени и маскирани лица запалиле грчко знаме во Ксамил

Редакција
Во албанското приморско гратче Ксамил синоќа е запалено грчкото знаме, јави дописничката на МИА. Во видеозаписот објавен на социјалните мрежи, а го преземаат и медиумите...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Како изгледа Шар Планина по неколку дневните пожари

Редакција
Планинарскиот клуб „Аргентус маунт“ од Тетово објави фотографии од последиците од пироманството врз Шар Планина. „На 29 октомври беа забележани повеќе активни опожарувања на тревата...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Палењето на дивите депонии во околината на Скопје го загадува воздухот во градот

Редакција
По Куманово, денеска Скопје беше еден од најзагадените градови во светот. Една од причните за зголемување на нивото на загаденост во Скопје е и зачестеното...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Инспекторатот на Град Скопје ќе врши вечерни снимања со дрон

Редакција
Инспекторатот на Град Скопје информираше дека извршиле ноќно снимање со дрон во Вардариште – Гази Баба каде што биле забележани два огнови со запален секаков...