еМагазин

Tag : инспекторат

Бизнис ТОП СТОРИИ

Инспекторатот за употреба на јазиците вработува седум лица, плата до 32.868 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 7 државни службеници во Министерството за правда – Инспекторат за употреба на јазиците. Се бараат кандидати за...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Макрадули ги уверува жителите на Кисела Вода дека нема опасност од инцидентот во „Охис“

Никола Осило
Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска преку својот Фејсбук профил информираше дека инцидентот во фабриката „Охис“ е целосно саниран и оти...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Сите детали: Што се случи во „Охис“?

Никола Осило
Државниот инспекторат за животна средина информираше дека при извршениот увид во фабриката „Охис“ земен е примерок од страна на лабораторијата на МВР кој ќе биде...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Инспекторатот на Град Скопје ќе врши вечерни снимања со дрон

Редакција
Инспекторатот на Град Скопје информираше дека извршиле ноќно снимање со дрон во Вардариште – Гази Баба каде што биле забележани два огнови со запален секаков...
Бизнис

Нови директори на Државниот комунален инспекторат и Дирекцијата за радијациона безбедност

Никола Осило
Владата го именуваше Сали Ајдини за директор на Државниот комунален инспекторат, соопшти владината прес-служба. Рухан Иљази е именуван за директор на Дирекцијата за радијациона безбедност,...
Бизнис

Случај „генетски модифициран ориз“: Инспекторатот за земјоделство ја презема контролата

Никола Осило
Државниот инспекторат за земјоделство од денеска треба да ја преземе контролата за генетски модифицираниот ориз во Македонија. Откако ќе ги добие резултатите што ги спроведе...