еМагазин

Tag : осуда

Локално

Општина Охрид го осуди инцидентот помеѓу советниците: Тоа не доликува на избраници на граѓаните

Редакција
Во врска со инцидентот на вчерашната седница на Советот на Општина Охрид, на кој поради физичко насилство беше прекината седницата, денеска локалната самоуправа го осуди...
Македонија

Новинарите ги осудија заканите до медиумите на Османи за скандалот со пензиите

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија смета дека јавните функционери, особено министрите, треба да се воздржат од изјави кои што на било кој начин може да...
Македонија

Граѓанските организации со остра осуда за пропустите во врска со бегството на Груевски

Редакција
Вкупно 14 истакнати граѓански организации денеска упатија остра осуда за, како што велат, пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шест години затвор за Гордана Јанкулоска за „Тенк“

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска доби шест години затвор за набавката на луксузниот „мерцедес“ С600 за кој Специјалното јавно обвинителство покрена обвинение познато...
Локално

Државниот просветен инспекторат го истражува случајот со инцидентот во школото во Аеродром

Редакција
Министерството за образование и наука и општина Аеродром попладнево преку соопштенија го осудија случајот со фрлањето на ученичка од прозорец од страна на нејзините соученици...