еМагазин

Tag : осуда

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Осудени фирмата и сопственикот, што го злоупотребија доктор Пановски за реклама на чаеви

Редакција
Осудени се фирмата и сопственикот, што го злоупотребија докторот Никола Пановски за реклама на чаеви, информираше тој на Фејсбук. -Ширачите на лажни вести, за чаеви...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Вевчанска маска предизвика остри реакции од јавноста, бидејќи повреди верски чувства

Редакција
Вевчанска маска со Исус Христос и крст направен од пивски гајби предизвика остри критики во јавноста, бидејќи повреди верски чувствува кај православните граѓани. „Пред неколку...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лекарска комора го осуди инцидентот во болницата во Тетово, итно ќе се испита случајот

Редакција
Лекарската комора најостро го осуди инцидентот кој се случи во болницата во Тетово, од која видео снимка од пациенти беше објавена на социјалните медиуми. -Барањето...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР ја осуди изјавата на Џамбаски, му порачаа на Пендаровски да реагира кај Радев

Редакција
Министерството за надворешни работи вечерва реагираше и ги осуди изјавите на бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски со кои го потсетува претседателот Стево Пендаровски како завршиле во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи го осуди нападот и ќе го посети нападнатиот секретар на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“

Редакција
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи го осуди синоќешниот напад врз секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид и побара институциите да го...
Македонија ТОП СТОРИИ

Политичари како бугарскиот пратеник Костадинов не се пожелни во државава, вели Ковачевски

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски ја осуди вчерашната изјава на бугарскиот пратеник и лидер на политичка партија „Преродба“, Костадин Костадинов, кој при отворањето на Бугарскиот културен центар...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонското МНР ги осуди иредентистичките изјави на бугарскиот пратеник Костадинов

Редакција
Министерството за надворешни работи ги осуди иредентистичките изјави кои содржат и територијални претензии кон Македонија исзкажани јавно и повеќе пати од страна на бугарскиот пратеник...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР го осуди оштетувањето на таблата на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид

Редакција
Министерството за надворешни работи соопшти дека најстрого го осудува вандалскиот чин, кој се случи денеска во Охрид, а со кој е искршена таблата на неодамна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Здружение на јавни обвинители: Писмото од Русковска го нарушува угледот и Етичкиот кодекс на јавните обвинители

Редакција
Здружението на јавните обвинители остро реагира на отвореното писмо од јавниот обвинител Вилма Русковска упатено синоќа преку медиумите до странски амбасади и меѓународни организации. Како...
Македонија

ЗНМ и ССНМ го осудија нападот на Нефи Усеини кон новинарката на Телма

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) најостро ги осудуваат навредите и пцостите на советникот во општина...