еМагазин

Tag : Костадинов

Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарскиот пратеник Костадинов повтори дека сите Македонци се Бугари, а Македонија бугарска

Редакција
Лидерот на Преродба и пратеник, Костадин Костадинов, чија партија во моменталниот состав на бугарското Собрание има 27 пратеници, уште еднаш на својот Фејсбук профил напиша...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Ковачевски Џамбаски и Костадинов биле маргинални ликови, МНР соодветно реагирала

Редакција
Станува збор за политички маргиналци и дискусијата со нив би им ја оставил на политички маргиналци од нашата држава, а јас претставувам Влада кој комуницира...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР побара од Софија да се огради од недоличните изјави на Џамбаски и Костадинов

Редакција
Од Министерството за надворешни работи денеска соопштија дека по дипломатски пат, соодветно реагирале до официјална Софија, да се огради од недоличните изјави кои ги повредуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Костадинов дојде за панихидата за Мара Бунева во Скопје и “испрати“ честитка од вториот бугарски главен град

Редакција
И бугарскиот пратеник и лидер на Преродба, Костадин Костадинов за кој премиерот Димитар Ковачевски порача дека е непожелен во Македонија по неговите бројни провокации и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија не е втора бугарска држава, бугарскиот министер Милков се огради од изјавите на бугарскиот пратеник Костадинов

Редакција
Изјавите на бугарскиот пратеник и лидер на партијата Преродба, Костадин Костадинов не ја одразуваат официјалната позиција на Бугарија, порача денеска од Скопје шефот на бугарската...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонското МНР ги осуди иредентистичките изјави на бугарскиот пратеник Костадинов

Редакција
Министерството за надворешни работи ги осуди иредентистичките изјави кои содржат и територијални претензии кон Македонија исзкажани јавно и повеќе пати од страна на бугарскиот пратеник...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР со уште една вербална нота за бугарскиот пратеник Костадинов, кој изјави дека „Македонија е бугарска“

Редакција
Министерството за надворешни работи денеска соопшти дека ќе биде упатена формална вербална нота до Министерството за надворешни работи на Бугарија поради изјавите на пратеникот и...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР со вербална нота за изјавата на лидерот на бугарската партија “Преродба“, Костадинов, за кој Македонија е втора бугарска држава

Редакција
Министерството за надворешни работи, преку амбасадата на Република Бугарија во Скопје, упати вербална нота до бугарското Министерство за надворешни работи, по повод изјавите на пратеникот...
Забава

Пратеникот на СДСМ, Костадинов со подршка за Гарванлиев

Редакција
Костадин Костадинов, пратеникот на СДСМ, на својот Фејсбук профил му даде подршка на македонскиот преставник за Евровизија, Васил Гарванлиев. „Интересно, некои луѓе низ годините се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Зошто откази за роднините? Признавате непотизам? Нели се беше легално?“: Твитер за отказот на мајката на Костадинов

Редакција
Очекувано, лавина од различни реакции за најавениот отказ од Централен регистар во Струмица на мајката на потпаролот и пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов. Ви пренесуваме...