еМагазин

Tag : Костадинов

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Зошто откази за роднините? Признавате непотизам? Нели се беше легално?“: Твитер за отказот на мајката на Костадинов

Редакција
Очекувано, лавина од различни реакции за најавениот отказ од Централен регистар во Струмица на мајката на потпаролот и пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов. Ви пренесуваме...
Македонија

Костадинов: Се сомневаме дека Мицкоски учествувал во организацијата на бегството на Груевски

Никола Осило
Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа телевизија изрази сомнежи дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски можеби учествувал во организацијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) СДСМ: Фејсбук статусот на Груевски излезе од устата на Христијан Мицкоски

Никола Осило
Денеска од Христијан Мицкоски ја слушнавме истата стара приказна, на нова повторувачка прес конференција, изјави Костадин Костадинов, пратеник во Собранието од СДСМ „Фејсбук статусот на...