еМагазин

Tag : вработувања

Интервју ТОП СТОРИИ

Манчевски: Работиме на сериозна стратегија за реорганизација на дел од вработените во државниот сектор

Редакција
Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во разговор за „еМагазин.мк“ се дообјасни во врска со дебатата на која се зборуваше за распределбата на
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Партнер“ го доби тендерот на УЈП за привремени вработувања вреден 326.000 евра

Никола Осило
Министерство за финансии – Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување
Бизнис

За шест месеци 80 нови вработувања и инвестиции од 421, 7 милиони денари во Алкалоид

Редакција
Вкупните инвестиции во основни средства во периодот јануари – јуни 2019 година во Алкалод АД Скопје изнесуваат 421.718.320 денари, соопшти компанијата. Во истиот период во
Македонија

Во СЈО за шест месеци имало три нови вработувања

Редакција
Во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за последните шест месеци или за периодот од 15.09.2018 до 15.03.2018 година имало три нови вработувања, стои во најновиот извештај. “Согласно
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП на привремени вработувања ќе потроши 276.000 евра

Никола Осило
Министерството за финансии – Управа за јавни приходи распиша тендер за услуги за привремени вработувања. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 17.000.000 денари или околу
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нови вработувања на 44 млади лица во Рудник САСА

Редакција
Од почетокот на овој месец, рудникот за олово и цинк САСА вработи нови 44 лица. Пред да стапат на работните места, за сите нови членови
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори постапка за именувања во Армијата од страна на Иванов

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција отвори постапка за именувањата во Армијата од страна на претседателот Ѓорге Иванов. Станува збор за именувања од шефот на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се обвинуваат за непотизам

Редакција
Повеќе од две недели државата ја тресе најголемиот скандал на непотизам во Република Македонија предизвикан од СДСМ. Заразата со епидемијата на непотизам се шири многу
Македонија

Османи: Само јас имам 100 братучеди, дали тоа значи дека сите тие додека трае мојот мандат не смеат да се вработуваат

Редакција
Антикорупциска комисија да каже дали актуелните вработувања на роднините на владините функционери се партиски, дали тие не ги исполниле критериумите и не се регуларно примени
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дека“ е Мира Дизел?

Редакција
Како што најави пред неколку дена премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, роднини на функционери од оваа партија почнаа да се повлекуваат од работните