еМагазин

Tag : вработувања

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мотиви“ го доби тендерот на владината СОЗР за привремени вработувања вреден 71.000 евра

Редакција
Службата за општи и заеднички работи на Владата по распишаниот тендер за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Мотиви“. Вредноста на склучениот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нова „тура“ вработувања по министерствата, државните институции и претпријатија

Редакција
Продолжуваа трендот на нови вработувања по министерствата, државните институции, општините и претпријатијата. Само во текот на овој месец, како што пишуваше еМагазин се објавени огласи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нов бран вработувања по министерствата и државните институции и претпријатија

Редакција
Продолжуваа трендот на нови вработувања по министерствата и државните институции и претпријатија. Како што веќе објави еМагазин денови се распишани огласи за вработувања во Министерството...
Бизнис

Алкалоид за девет месеци со инвестиции од 602,6 милиони денари и 127 нови вработувања

Редакција
Вкупните инвестиции во основни средства во периодот јануари – септември 2019 година на Алкалоид АД Скопје изнесуваат 602.620.282 денари, информираат од компанијата. “Вложувањата воглавно се...
Интервју ТОП СТОРИИ

Манчевски: Работиме на сериозна стратегија за реорганизација на дел од вработените во државниот сектор

Редакција
Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во разговор за „еМагазин.мк“ се дообјасни во врска со дебатата на која се зборуваше за распределбата на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Партнер“ го доби тендерот на УЈП за привремени вработувања вреден 326.000 евра

Никола Осило
Министерство за финансии – Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување...
Бизнис

За шест месеци 80 нови вработувања и инвестиции од 421, 7 милиони денари во Алкалоид

Редакција
Вкупните инвестиции во основни средства во периодот јануари – јуни 2019 година во Алкалод АД Скопје изнесуваат 421.718.320 денари, соопшти компанијата. Во истиот период во...
Македонија

Во СЈО за шест месеци имало три нови вработувања

Редакција
Во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за последните шест месеци или за периодот од 15.09.2018 до 15.03.2018 година имало три нови вработувања, стои во најновиот извештај. “Согласно...
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП на привремени вработувања ќе потроши 276.000 евра

Никола Осило
Министерството за финансии – Управа за јавни приходи распиша тендер за услуги за привремени вработувања. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 17.000.000 денари или околу...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нови вработувања на 44 млади лица во Рудник САСА

Редакција
Од почетокот на овој месец, рудникот за олово и цинк САСА вработи нови 44 лица. Пред да стапат на работните места, за сите нови членови...