еМагазин

Tag : Преродба

Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарскиот пратеник Костадинов повтори дека сите Македонци се Бугари, а Македонија бугарска

Редакција
Лидерот на Преродба и пратеник, Костадин Костадинов, чија партија во моменталниот состав на бугарското Собрание има 27 пратеници, уште еднаш на својот Фејсбук профил напиша...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Костадин Костадинов, лидерот на „Преродба“, за кој македонското МНР реагира со вербална нота

Редакција
Македонското Министерство за надворешни работи вчера реагираше со нова нота до Софија, поради изјавата на лидерот на бугарската партија „Преродба“, Костадин Костадинов, кој во бугарскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР со вербална нота за изјавата на лидерот на бугарската партија “Преродба“, Костадинов, за кој Македонија е втора бугарска држава

Редакција
Министерството за надворешни работи, преку амбасадата на Република Бугарија во Скопје, упати вербална нота до бугарското Министерство за надворешни работи, по повод изјавите на пратеникот...
Балкан ТОП СТОРИИ

Лидерот на бугарската националистичка партија „Преродба“, Костадинов доби забрана за влез во Украина

Редакција
На лидерот на бугарската националистичка партија „Преродба“, Костадин Костадинов, му е забранет влезот во Украина. – Забраната е изречена за период од 10 години, кажа...
Македонија

Тврдокорните се враќаат со организирање на движење на граѓански отпор

Редакција
Тврдокорни известуваат дека со желба за да дадат придонес во одбраната на македонските национални права, започнуваат со организирање на движење на граѓански отпор под називот „Движење...