еМагазин

Tag : Коста Костадинов

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Костадин Костадинов, лидерот на „Преродба“, за кој македонското МНР реагира со вербална нота

Редакција
Македонското Министерство за надворешни работи вчера реагираше со нова нота до Софија, поради изјавата на лидерот на бугарската партија „Преродба“, Костадин Костадинов, кој во бугарскиот...
Забава

По две години пауза, со предавање на клучот на Општина Струмица на Карневалот, започнува карневалската манифестација

Редакција
Градоначалникот на Општина Струмица, Костадин Костадинов, денес симболично ќе го предаде клучот од Општината на претставници од Организацијата на Струмичкиот карневал, охрабрувајќи ги да бидат...