еМагазин

Tag : Мара Бунева

Македонија ТОП СТОРИИ

И Костадинов дојде за панихидата за Мара Бунева во Скопје и “испрати“ честитка од вториот бугарски главен град

Редакција
И бугарскиот пратеник и лидер на Преродба, Костадин Костадинов за кој премиерот Димитар Ковачевски порача дека е непожелен во Македонија по неговите бројни провокации и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Бугари во Скопје на панихида на Мара Бунева, Џамбаски порача дека Македонија била бугарска

Редакција
Стотина Бугари, најголем број од Бугарија, поддржувачи на делото на револуционерката Мара Бунева, денеска се собраа на кејот на Вардар во центарот на Скопје за одбележувањето...