еМагазин

Tag : Лазар Аврамовски

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Џез варијанта на “Излегол невен Пејо по Шар Планина”

Редакција
Композиторот на филмска музика Лазар Аврамовски направи обработка на македонската народна песна “Излегол невен Пејо по Шар Планина”. „Излегол невен Пејо“ е стара македонска народна...