еМагазин

Tag : лицитации

Локално

Шпедитер измамил скопјанец: Уплаќал пари за лицитации, стоката никогаш не ја видел

Редакција
СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.К.(47) од Скопје, вработен во шпедиција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, соопшти МВР. „Во...