еМагазин

Tag : скопјанец

Локално

Скопјанец упасен кога долетал во Македонија

Никола Осило
На 14.01.2019 година во 20.00 часот на Граничен премин Аеродром „Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето С.Х.(34) од Скопје се наоѓа на листата
Локално

Скопјанец превртувал маси и се заканувал во ноќен клуб на улица Јордан Мијалков

Никола Осило
На 11.01.2019 година околу 04.00 часот било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот
Локално

Кривична пријава за скопјанец: Со објава на Фејсбук ја загрозил сигурноста на пратениците

Никола Осило
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство- Скопје презеде мерки и активности поради споделена
Локално

Млад скопјанец го пронашол мртов синот во својот дом

Никола Осило
На 03.01.2019 година околу 07,35 часот во Полициска станица Чаир, М.М.(29) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 06,00 часот во неговиот дом забележал дека неговиот
Локално

Скопјанец нападнал полицаец

Никола Осило
На 03.01.2018 година околу 13,50 часот на улица “Ваташа” во Скопје Н.Ѓ. (19) нападнал полициски службеник, кој постапувал по пријава од граѓани. Н.Ѓ. е лишен од
Локално

Скопјанец си ја бара сопругата

Никола Осило
На 27.12.2018 година во 21,25 часот во Полициската станица Центар И.К.(42) од Скопје пријавил дека на 26.12.2018 година од домот во непознат правец се одалечила
Локално

На скопјанец му го запалиле БМВ-то

Никола Осило
На 20.12.2018 година околу  04,30 часот е пријавено дека на улица „Ѓорѓи Поп Христов“ во Скопје било опожарено  патничко моторно возило „БМВ“, сопственост на Џ.А.
Локално

Скопјанец нападнал сообраќаец

Никола Осило
На 13.11.2018 година околу 17,00 часот во Скопје на крстосницата помеѓу булеварот „Кочо Рацин“ и улицата „11-ти Октомври“, при преземање на службени дејствија за регулирање
Локално

Скопјанец си ја бара сопругата

Никола Осило
На 31.10.2018 година во 07.45 часот А.М.(55) од Скопје, пријавил дека од 27.10.2018 година од 10.00 часот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга С.М.(54), информира
Локално

Скопјанец со метална прачка го удрил соседот по глава

Никола Осило
На 07.10.2018 година околу 12,30 часот во Скопје на улица „Брсјачка буна“ додека Ф.А.(22) од Скопје се движел пеш, бил пресретнат од Ј.Б.(20), Е.Ј.(23) и