еМагазин

Tag : скопјанец

Локално

Алкохолизиран скопјанец направил хаос во спoртска обложувалница

Редакција
На 11.01.2020 год. во 21,30 часот во СВР Скопје вработен во спортска обложувалница пријавил дека во обложувалница лоцирана на бул.,,Февруарски поход“ едно лице, кое било...
Локално

Скопјанец нападнат со остар предмет на улица

Никола Осило
На 24.11.2019 во 23.15 часот во СВР Скопје, Н.М.(57) од Скопје пријавил дека околу 21.00 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ бил нападнат од едно лице со...
Локално

Приведен алкохолизиран скопјанец кој со пиштол се шетал на крстосница

Никола Осило
На 19.11.2019 околу 16.10 часот на крстосница помеѓу бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Беласица“ полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(53) од Скопје, поради...
Локално

Луцидна компјутерска измама: Скопјанец менувал податоци за меѓународни разговори кај два телефонски оператори

Никола Осило
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при БЈБ поднесе кривична пријава против А.С.(47), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „компјутерска измама“,...
Локално

Скопјанец ја бара сопругата која избегала по семејна расправија

Никола Осило
На 17.11.2019 во 03.20 часот во СВР Скопје, С.С.(45) од Скопје пријавил дека, по меѓусебна семејна расправија, од домот се оддалечила неговата сопруга В.С.(39) од...
Локално

Малолетник физички нападнал 58-годишен скопјанец пред кафана

Никола Осило
На 17.10.2019 околу 13.50 часот во СВР Скопје, С.Г.(58) од Скопје, пријавил дека на 15.10.2019 околу 20.30 часот, пред угостителски објект на ул.„Индира Ганди“,  поради нарушени...
Локално

Скопјанец пронајден починат во автомобил

Никола Осило
На 18.10.2019 во 01.12 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека на локалниот пат с.Петровец кон с.Дрма, кај патоказните табли за влез во општина...
Локално

Скопјанец ја бара малолетната ќерка

Никола Осило
На 13.10.2019 во 18.30 часот во СВР Скопје, А.Н.(44) од Скопје пријавил дека од домот  се оддалечила неговата ќерка А.Н.(17) од Скопје, која и претходно во...
Локално

Приведен скопјанец кој пукал со пиштол кон кучиња во парк во Аеродром

Никола Осило
На 11.10.2019 во 02,45 часот во Полициска станица Аеродром бил лишен од слобода И.Д.(69) од Скопје, информира МВР. Постапувајќи по претходна пријава, полициски службеници излегле...
Локално

Хаос на улица „Перо Наков“: Неколкумина продавачи тепале скопјанец

Никола Осило
На 07.10.2019 околу 13.00 часот во СВР Скопје, Љ.М.(62) од Скопје пријавил дека на ул.„Перо Наков“ бил физички нападнат од неколку лица, продавачи на земјоделски...