еМагазин

Tag : кров

Локално

Починал скопјанец откако паднал од кров од куќа

Редакција
Во СВР Скопје вчера било пријавено дека во селото Ајватовци додека Ѓ.С.(73) од Скопје извршувал градежни работи на кров од куќа, која е во сопственост...
Балкан

(Фото) Македонски автобус остана без кров откако удри во мост во Пловдив

Редакција
Македонски автобус удрил во мост во Пловдив откако возачот не го видел знакот што укажува на максималната височина на превозните средства што можат да преминат...
Локално

Тешко се повредил по пад од кров на црква

Редакција
На 18.04.2019 година во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека околу 10.30 часот Д.Т.(65) од с.Каласлари, велешко, паднал од покрив додека извршувал градежни работи...
Локално

Кумановец тешко повреден по пад од кров

Редакција
На 28.03.2019 околу 11.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во приватна фирма во село Умин Дол, кумановско, при изведување работни задачи на кровна...