еМагазин
Image default
Локално

Тешко се повредил по пад од кров на црква

На 18.04.2019 година во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека околу 10.30 часот Д.Т.(65) од с.Каласлари, велешко, паднал од покрив додека извршувал градежни работи на црквата ,,Покровение на Богородица“ во с.Каратманово, општина Лозово, при што се здобил со  тешки телесни повреди, информира МВР.

Со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во болницата во Велес, а потоа во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид  на местото извршила екипа од Полициската станица Свети Николе.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во куќа во Шуто Оризари пронајден починат 43-годишен маж

Редакција

Скопјанка пријавила физички напад од таксист

Редакција

Две деца на 12 и 13-годишна возраст тешко повредени од автомобил на „Партизанска“, возачот побегнал

Редакција