еМагазин

Tag : Ликовна колонија

БАШ НИ Е ЌЕФ

33. издание на Ликовната колонија Галичник ќе се одржи од 21 до 28 август

Редакција
33. издание на Ликовната колонија Галичник, ќе се одржи од 21 до 28 август во прекрасниот личник Галичник, информираат организаторите. „Колонијата ја потврдува својата тенденција...