еМагазин

Tag : Лин Рекордс

Забава ТОП СТОРИИ

Симон Трпчески објави нов албум за престижниот „Лин Рекордс“

Редакција
Македонскиот пијанист Симон Трпчески издаде нов, двоен албум, за престижниот британски „Лин Рекордс“. На истиот тој повторно соработува со романскиот диригент Кристијан Мачелару и Симфонискиот...