еМагазин

Tag : Лучано Спалети

Спорт ТОП СТОРИИ

„Не се игра на ваков терен“, изјави италијанскиот селектор Спалети, откако изиграа нерешено со Македонија

Редакција
Македонија и Италија синоќа изиграа нерешено во Скопје, во мечот за пласман на Европското првенство. Голот за Македонијка, против актуелниот европски првак, го даде Елиф...