еМагазин

Tag : Луков марш

Балкан

(ВИДЕО) Неуспешен обид за марш на неонацисти во Софија

Редакција
Во Софија, Бугарија, вчера имаше неуспешен обид за организирање на т.н. Луков марш од страна на различни бугарски националистички групи во спомен на генералот Христо...