еМагазин

Tag : Мајк

Свет

Две лица загинаа во ураганот „Мајкл“, околу 320.000 не успеале да се евакуираат

Редакција
Околу 320.000 луѓе не се евакуирале на брегот на Мексиканскиот Залив на Флорида пред ударот на ураганот „Мајкл“, соопшти официјален претставник на американскиот Црвен крст....
Свет

(Видео) Ураганот „Мајк“ зајакна: „Со децении не сме виделе вакво нешто”

Редакција
Ураганот Мајкл, кој гувернерот на Флорида Рик Скот го опиша како „монструозен“, зајакна и сега се класифицира како ураган од втора категорија, а наскоро неговата...