еМагазин

Tag : мајмунче

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Мекици за новиот член на Скопската Зоолошка градина

Редакција
Скопската Зоолошка градина неодамна го доби својот нов член – се роди мајмунче од видот белорак гибон. А во саботата граѓаните ги пречека симпатично изненадување,...