еМагазин

Tag : Магдалена Ризова Черних

Македонија

Нора Шаќири Марковиќ разрешена од директорската позиција на „Театар Комедија“, на нејзино место поставена Магдалена Ризова Черних

Редакција
Нора Шаќири Марковиќ е разрешена од функција в.д. директорка на „Театар Комедија“, информираа од Министерството за култура. За нов в.д. директор е назначена актерката Магдалена...