еМагазин

Tag : Марена

Локално

Загина 35-годишник во Марена, со камион кипер закачил далекувод за струја

Редакција
Загина 35-годишник во кавадаречкото село Марена. Со камион кипер, додека работел, закачил 110 киловолтен далекувод за струја. Несреќниот случај за МИА го потврдија од МВР....