еМагазин

Tag : Мариа Спираки

Балкан

Нова демократија: Ципрас да распише избори за граѓаните да го поништат Договорот од Преспа

Редакција
За економијата, но и за Договорот од Преспа, од опозициската Нова демократија, упатуваат критики до Владата, во реакцијата за активностите на грчкиот премиер Алексис Ципрас...