еМагазин

Tag : Марипол

Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Масовни гробници и хуманитарна катастрофа во Мариупол

Редакција
Украинскиот град Мариупол, кој е опколен од руските сили со денови е цел на напади, а жителите се без храна, вода, топлина, лекови… Жителите неможат...