еМагазин

Tag : Марко Николиќ

Забава

(Видео) Почина Марко Николиќ кој ја одигра легендарната улога на Гига Моравац во „Подобар живот“

Редакција
Еден од најпознатите српски актери Марко Николиќ почина на 73 години. Повозрасните македонски граѓани се сеќаваат на неговата незаборавна улога како Гига Моравац во серијата...