еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Почина Марко Николиќ кој ја одигра легендарната улога на Гига Моравац во „Подобар живот“

Еден од најпознатите српски актери Марко Николиќ почина на 73 години.

Повозрасните македонски граѓани се сеќаваат на неговата незаборавна улога како Гига Моравац во серијата „Подобар живот“ („Бољи живот“) која долго време се прикажуваше и во Македонија и беше одличен приказ на секојдневието во поранешните ЈУ-републики.

Николиќ зад себе остави голем број филмски и драмски улоги.

Фото: Глорија/Видео/Youtube/chuma 2309

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Коста Петров е еден од авторите на евровизиската песна на Тамара

Редакција

(Видео) Филмот „ЕЈ!“ за киднапирањето на премиерот ќе го затвори Синедејс

Никола Осило

(Видео) Сара Мејс најави нова песна и видео-запис за „Црна капина“

Редакција