еМагазин

Tag : маска.мвр

Македонија

Регистрирани 743 прекршоци за неносење заштитна маска

Редакција
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 754 прекршоци. Министерството за...