еМагазин

Tag : Нефрон

Македонија

Обвинителство отвора предмет во врска со доделувањето на концесијата за центрите за дијализа

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, согласно член 272 од Законот за кривична постапка, отвори предмет по допрен глас во врска...