еМагазин

Tag : негативни тестови

Балкан

Дачиќ: Со одлуката за негативни ПЦР-тестови за граѓаните на Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија „се дефинираат некои односи во регионот“

Редакција
Српскиот министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека со одлуката граѓаните на Северна Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија да мора да имаат негативен PCR...