еМагазин

Tag : негователки

Македонија

Нови 28 случаи на Ковид-19 во Тиквешко

Редакција
Две негователки се позитивни на коронавирусот во Кавадарци, вработени во различни објекти од градинка, во изолација се 22 деца и четворица вработени, заболен е и еден...