еМагазин

Tag : обиди

Свет

Во Канада за една година 25.000 обиди за самоубиство

Редакција
Во истражување објавено од канадскиот Институт за здравствени информации се вели дека во периодот од 2018 до 2019 година, 25.000 лица биле примени во болници...