еМагазин

Tag : обвинителен предлог

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителен предлог за три физички и едно правно лице за пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој загинаа 14 лица

Редакција
За 14-те лица кои ги загубија животите во пожарот во тетовската модуларна болница Основното јавно обвинителство Тетово до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против три...