еМагазин

Tag : пијанечко-малешевски регион

Македонија

Нови два позитивни случаја на корона вирусот во Пехчево

Редакција
Два нови позитивни случаја на вирусот Ковид-19 денеска се регистрирани во Пијанечко-малешевскиот регион. Веста ја потврдија од Министерството за здравство, со што бројката на активни...