еМагазин

Tag : пилешко

Бизнис

Инвестиција од над 50 милиони евра: „Интернешнал фреш фуд“ ќе произведува домашно пилешко месо

Редакција
Конзорциумот на домашни и странски инвеститори „Интернешнал фреш фуд“ денеска во Гиновци го означи почетокот на својата инвестиција која во следните пет години ќе надмине...