еМагазин

Tag : плагијат

Забава

Горан Бреговиќ осуден за плагијат тежок милион евра

Редакција
Босанскиот музичар Горан Бреговиќ е осуден за плагијат. Тој морал да му платил отштета од милион евра на францускиот композитор Енрико Масијас, поради недозволена употреба...