еМагазин

Tag : Полар

Спорт

Голем успех за македонските сноубордери – ја завршија сезоната со два златни, два сребрени и шест бронзени медали

Редакција
Македонските сноубордери ја заокружија натпреварувачката сезона со голем меѓународен успех. Два златни медали во ФИС натпреварувањата во сениорска конкуренција освои Иван Георгиев, а Карло Дерибан...