еМагазин

Tag : попишувачка

Локално

Обвинение против „лажната попишувачка“ од Скопје за шест тешки кражби

Редакција
По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против 35-годишна скопјанка која се товари за шест кривични дела „тешка кражба“ од...