еМагазин

Tag : Португалец

Локално

Непалец во португалско возило сакал да прошверцува двајца сограѓани

Редакција
На 08.05.2019 година во 19.10 часот на Граничниот премин „Богородица“ за влез во Република Северна Македонија се пријавило патничко возило со португалски регистарски ознаки, управувано...