еМагазин

Tag : потрошувачки кредити

Македонија

Десет лица осомничени за фалсификување документи за потрошувачки кредити

Редакција
Отворена е истражна постапка за десет лица осомничени дека со фалсификување документи за потрошувачки кредити ја оштетите прилепската филијала на Комерцијална банка ад Скопје. На...