еМагазин

Tag : фалсификат

Локално

Со фалсификат банкнота од 2.000 денари платил во трафика во Куманово

Никола Осило
Вчера во 11.30 часот Полициска станица Куманово Д.Г.(35) пријавил дека во неговата трафика лоцирана на улица “Борис Кидрич” во Куманово завчера од страна на непознато
Локално

Со фалсификувана диплома напредувал во службата

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријава против Г.Д.(51) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично
Бизнис

Фалсификатите во Македонија доаѓаат од Кина и Турција, најчесто храна, облека, обувки

Редакција
Фалсификуваната стока што стигнува во Македонија е од Кина и Турција, а најмногу подложни на фалсификување се бонбоните, пенкалата, текстилот, обувките, козметиката и модните додатоци.