еМагазин

Tag : фалсификат

Локално

Кавадарчанец фалсификувал американски долари, банкари му помагале да ги пушти во оптек парите

Редакција
Основното јавно обвинителство Велес, по темелно спроведена истражна постапка и прибавување на обемен број докази, до Oсновниот суд во Велес поднесе Обвинителен акт против едно...
Локално

Притвор за седум лица кои со фалсификувани документи подигале кредити

Редакција
СВР – Битола НК за КР – ПС Прилеп до надлежното обвинителство поднесе четири кривични пријави против десет лица, од кои за пет лица и...
Македонија

Десет лица осомничени за фалсификување документи за потрошувачки кредити

Редакција
Отворена е истражна постапка за десет лица осомничени дека со фалсификување документи за потрошувачки кредити ја оштетите прилепската филијала на Комерцијална банка ад Скопје. На...
Локално

Со фалсификат банкнота од 2.000 денари платил во трафика во Куманово

Никола Осило
Вчера во 11.30 часот Полициска станица Куманово Д.Г.(35) пријавил дека во неговата трафика лоцирана на улица “Борис Кидрич” во Куманово завчера од страна на непознато...
Локално

Со фалсификувана диплома напредувал во службата

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријава против Г.Д.(51) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Бизнис

Фалсификатите во Македонија доаѓаат од Кина и Турција, најчесто храна, облека, обувки

Редакција
Фалсификуваната стока што стигнува во Македонија е од Кина и Турција, а најмногу подложни на фалсификување се бонбоните, пенкалата, текстилот, обувките, козметиката и модните додатоци....