еМагазин

Tag : Камерун

Македонија

Скопското обвинителство поведе истражна постапка за „фалсификатори на евра” од Камерун

Редакција
Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица кои се сомничат за кривично дело „правење, набавување или отуѓување средства...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Фалсификувани еден милион евра пронајдени кај двајца Камерунци на скопскиот аеродром, детали од МВР

Редакција
На 08.10.2021 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) во содејство со Одделот за гранични работи и миграции на Граничен...